Něco málo o hřišti


Golfový areál se nachází v samém středu Českomoravské vrchoviny nad obcí Příseka malé vesničce nedaleko krajského města Jihlava.  Po kterém také dostalo naše hřiště název Golf Jihlava. 

 Jeho zakladatelé, a i dosavadní vlastníci jsou s tímto krajským městem také nemálo spjati. Ať už se jedná o velikána a osobnost jihlavské hokejové Dukly pana Jiřího Holíka, nebo další legendu tentokrát z volejbalového prostředí a zároveň zetě již zmíněného pana Holíka pana Marka Pakostu. 

 Jejich zapálení pro přírodu a láska ke sportu jednoho dne vyústila v to, že se rozhodli vybudovat cvičný golfový areál. Spojili se tedy s architektem panem Ing. Jiřím Veldenem, který už má za sebou několik projektů golfových hřišť. Pravda plány byly veliké, ale jak už to bývá všechny plány jsou od toho, aby se upravovaly a tak i tyto dostály změn a po debatách, sbírání zkušeností a rad vznikla 3 jamková akademie s prostorným Driving rangem. Zbudovala se také menší klubovna se zázemím a toaletami, aby si měli kde hráči posedět a probrat své zkušenosti a rady do další hry. Vedle klubovny vznikl prostor na trénink patování tzv. Putting green a nezapomnělo se ani na krátkou hru tzv. Chiping green. Oproti klubovně s nádherným výhledem do krajiny se rozprostíral na naše poměry, jak už jsem zmínil prostorný Driving rang, který bez problémů pojme okolo 30 hráčů naráz, ale proč ne vždyť jsme slovy našeho klubového prezidenta p. Marka Pakosty tréninkový areál ☺ 

 Jak šel čas i naše 3 jamková akademie začínala být našim členům, ale i ostatním příznivcům tohoto sportu nejen pro gentlemany poněkud těsnější co se hry týká. Proto jsme v roce 2015 dali hlavy dohromady a začali plánovat rozšíření počtu jamek na hřišti z původních 3 na 6. Slovo dalo slovo a veliký prostorný DR se musel uskromnit a postoupit místo těmto změnám. Po jeho obvodu vyrostli nové 3 jamky nemalých, ale za to technických rozměrů. Dvě jamky s par 4 a jedna s par 3. 

 A na závěr? 

Přijďte a uvidíte sami. Rádi vás u nás přivítáme a obsloužíme, ať už co se hry týká nebo příjemnou společností. Kdo může v našem regionu říct, že ho obsluhovala taková legenda jako je p. Jiří Holík.


PŘEJEME HEZKOU HRU